Blog

W profilaktyce cukrzycy postawmy na edukację od najmłodszych lat

   Bez kategorii   8 lipca, 2020

Wszelkie akcje profilaktyczne dotyczące cukrzycy kierowane do dzieci i młodzieży dotyczą skutku odroczonego, który pojawi się za kilkadziesiąt lat. Dlatego przekazywanie informacji o tym, że cukrzyca to niezwykle groźna choroba, która doprowadza do powikłań jest trudne – zauważył podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online Dariusz Dziełak, ​dyr. Departamentu Analiz i…

Koronawirus. Tadeusz Rydzyk: Umiera dużo mniej ludzi. Przeciekawa sprawa

   Bez kategorii   7 lipca, 2020

O. Tadeusz Rydzyk nie od dziś krytycznie wypowiada się na temat obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ostatnio zastanawiał się nad liczbą ofiar. – Dlaczego umiera dużo mniej ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się…

Główny epidemiolog Szwecji: ograniczenia narzucone przez wiele rządów to forma „obłędu”

   Bez kategorii   26 czerwca, 2020

Ekspert stojący za kontrowersyjną szwedzką strategią wobec pandemii Covid-19 uznał ograniczenia narzucone przez wiele rządów za formę „obłędu” – według niego to zachowanie niezgodne z tym, co wiadomo o zwalczaniu ognisk wirusa.

Byli oszołomieni wzrostem sprzedaży. Teraz boją się, że będą zamykać apteki

   Bez kategorii   23 czerwca, 2020

– Widzimy teraz spektakularne spadki sprzedaży. Są one obciążone bardzo dużymi kosztami dodatkowymi, których nie budżetowaliśmy, w tym środki ochrony osobistej – choć część została nam przekazana przez resort zdrowia – mówił o funkcjonowaniu aptek podczas pandemii Mikołaj Konstanty, prezes Śląskiej Rady Aptekarskiej.

Diabetolog: epidemia utrudniła opiekę nad dziećmi z cukrzycą

   Bez kategorii   22 czerwca, 2020

Epidemia utrudniła opiekę nad dziećmi z cukrzycą – część rodziców rezygnowała z hospitalizacji dziecka, a przymusowa izolacja, brak ruchu i dostępność jedzenia zwiększała u pacjentów zapotrzebowanie na insulinę – poinformowała diabetolog prof. Przemysława Jarosz-Chobot.

Nowak: NFZ chce dotrzeć z informacją do seniorów, że można już wracać do szpitali i przychodni

   Bez kategorii   16 czerwca, 2020

Bardzo istotne jest, aby do pacjentów starszych, często wykluczonych cyfrowo ze względu na wiek, dotrzeć z informacją, że można już wracać do placówek ochrony zdrowia i że są one bezpieczne – powiedział we wtorek (16 czerwca) podczas HCC Online Filip Nowak, zastępca prezesa ds. operacyjnych NFZ.

Produkcja leków: pandemia pokazała, że Europa uzależniła się od dostaw z Azji

   Bez kategorii   8 czerwca, 2020

Ten okres jest trudny, a jeszcze do niedawna można było powiedzieć, że przerażający, bo nikt nie wiedział, co będzie za miesiąc. Kryzys pokazał nam kilka bardzo ważnych rzeczy – mówi o czasach pandemii Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF).

URPL udostępnia przepis na roztwór antyseptyczny. Może być robiony w aptece

   Bez kategorii   11 marca, 2020

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) opublikował w środę (11 marca) przepis na etanolowy roztwór antyseptyczny do stosowania na skórę, który będzie mógł być przygotowywany w aptece.

Koronawirus. WHO ogłasza pandemię

   Bez kategorii   11 marca, 2020

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa. Informację przekazał dyrektor generalny dr Tedros Adhanom Ghebreyesus. Przedstawiciele WHO przyznali, że konsekwencje tej decyzji mogą być kolosalne.

Ministerstwo Zdrowia: nowe, cztery przypadki zakażenia koronawirusem

   Bez kategorii   6 marca, 2020

W Polsce zostały potwierdzone kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że chodzi o 4 osoby. Jedna to pasażer, który podróżował z pierwszym chorym w kraju. Dwa kolejne przypadki dotyczą osób, które wróciły z Włoch, czwarta osoba zarażona to mieszkaniec Wrocławia.