Blog

30 tys. funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej przejdzie testy w kierunku wirusa HCV

   Bez kategorii   4 sierpnia, 2020

Służba Więzienna przy współpracy z Fundacją Urszuli Jaworskiej rozpoczęła akcję testowania pracowników i funkcjonariuszy pracujących w jednostkach organizacyjnych w całym kraju w kierunku wirusa HCV. W trakcie trwania akcji przeprowadzonych zostanie prawie 30 tys. testów.

71 towarzystw przeciwko zaostrzeniu odpowiedzialności karnej lekarzy

   Bez kategorii   21 lipca, 2020

Prezesi towarzystw lekarskich wystosowali apel o uchylenie zmian dokonanych w art. 37a Kodeksu karnego przy okazji uchwalania tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Stanowisko w imieniu Naczelnej Rady Lekarskiej poparł także jej prezes, Andrzeja Matyja.

W profilaktyce cukrzycy postawmy na edukację od najmłodszych lat

   Bez kategorii   8 lipca, 2020

Wszelkie akcje profilaktyczne dotyczące cukrzycy kierowane do dzieci i młodzieży dotyczą skutku odroczonego, który pojawi się za kilkadziesiąt lat. Dlatego przekazywanie informacji o tym, że cukrzyca to niezwykle groźna choroba, która doprowadza do powikłań jest trudne – zauważył podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online Dariusz Dziełak, ​dyr. Departamentu Analiz i…

Koronawirus. Tadeusz Rydzyk: Umiera dużo mniej ludzi. Przeciekawa sprawa

   Bez kategorii   7 lipca, 2020

O. Tadeusz Rydzyk nie od dziś krytycznie wypowiada się na temat obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ostatnio zastanawiał się nad liczbą ofiar. – Dlaczego umiera dużo mniej ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się…

Główny epidemiolog Szwecji: ograniczenia narzucone przez wiele rządów to forma „obłędu”

   Bez kategorii   26 czerwca, 2020

Ekspert stojący za kontrowersyjną szwedzką strategią wobec pandemii Covid-19 uznał ograniczenia narzucone przez wiele rządów za formę „obłędu” – według niego to zachowanie niezgodne z tym, co wiadomo o zwalczaniu ognisk wirusa.

Byli oszołomieni wzrostem sprzedaży. Teraz boją się, że będą zamykać apteki

   Bez kategorii   23 czerwca, 2020

– Widzimy teraz spektakularne spadki sprzedaży. Są one obciążone bardzo dużymi kosztami dodatkowymi, których nie budżetowaliśmy, w tym środki ochrony osobistej – choć część została nam przekazana przez resort zdrowia – mówił o funkcjonowaniu aptek podczas pandemii Mikołaj Konstanty, prezes Śląskiej Rady Aptekarskiej.

Diabetolog: epidemia utrudniła opiekę nad dziećmi z cukrzycą

   Bez kategorii   22 czerwca, 2020

Epidemia utrudniła opiekę nad dziećmi z cukrzycą – część rodziców rezygnowała z hospitalizacji dziecka, a przymusowa izolacja, brak ruchu i dostępność jedzenia zwiększała u pacjentów zapotrzebowanie na insulinę – poinformowała diabetolog prof. Przemysława Jarosz-Chobot.

Nowak: NFZ chce dotrzeć z informacją do seniorów, że można już wracać do szpitali i przychodni

   Bez kategorii   16 czerwca, 2020

Bardzo istotne jest, aby do pacjentów starszych, często wykluczonych cyfrowo ze względu na wiek, dotrzeć z informacją, że można już wracać do placówek ochrony zdrowia i że są one bezpieczne – powiedział we wtorek (16 czerwca) podczas HCC Online Filip Nowak, zastępca prezesa ds. operacyjnych NFZ.

Produkcja leków: pandemia pokazała, że Europa uzależniła się od dostaw z Azji

   Bez kategorii   8 czerwca, 2020

Ten okres jest trudny, a jeszcze do niedawna można było powiedzieć, że przerażający, bo nikt nie wiedział, co będzie za miesiąc. Kryzys pokazał nam kilka bardzo ważnych rzeczy – mówi o czasach pandemii Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF).

URPL udostępnia przepis na roztwór antyseptyczny. Może być robiony w aptece

   Bez kategorii   11 marca, 2020

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) opublikował w środę (11 marca) przepis na etanolowy roztwór antyseptyczny do stosowania na skórę, który będzie mógł być przygotowywany w aptece.